Eneloop ekologicky

01.11.2022


Eneloop je dobíjecí recyklovatelná baterie s dlouhou životností až 2100 dobíjecích cyklů, která šetří energii i peníze. Již od uvedení baterie eneloop na trh v roce 2005 se zaměřujeme na udržitelný životní styl. Při každém dobití eneloop nejen šetříte peníze, ale také se vyhnete vyhození vybité baterie do odpadu nebo na skládku. Baterie je od výrobce nabitá sluneční energií a rovnou připravená k použití, jedná se o světově unikátní baterii, která šetří životní prostředí.

 

Proč jsme se rozhodli vyvinout baterii Eneloop
Změnit budoucnost životního prostředí změnou baterií, které používáte. Kolik baterií použijeme a vyhodíme každý rok... Co můžeme udělat, abychom chránili životní prostředí... Jaká je ideální ekologická baterie budoucnosti... Odpovědí společnosti Panasonic je baterie eneloop.

 - Pro udržitelný životní styl
eneloop je dobíjecí baterie, která umožňuje zákazníkům změnit jejich dosavadní životní styl. Baterie eneloop, při jejímž vývoji jsme se maximálně zaměřili na udržitelnost a ochranu životního prostředí, ztělesňuje principy recyklace a opakovaného využívání na cestě ke společnosti čisté energie. ího prostředí, ztělesňuje principy recyklace a opakovaného využívání na cestě ke společnosti čisté energie.

 - Ekonomické výhody
I když jsou počáteční náklady na baterie eneloop vysoké, investice se vám vrátí už za několik dobíjecích cyklů a další používání vám v dlouhodobém horizontu přinese výrazné úspory. Baterie eneloop lze dobíjet až 2100krát.

 - Šetrné k životnímu prostředí
Odhaduje se, že za loňský rok se na celém světě vyhodilo přes 40 miliard suchých článků. Dobíjecí baterie eneloop jsou nositeli obnovitelné energie a mají životnost až 2100* dobíjecích cyklů!

 - Baterie připravená k okamžitému použití s nízkým samovolným vybíjením
Baterie eneloop se dodávají přednabité a jsou připravené k okamžitému použití. Před použitím je nemusíte vůbec dobíjet. Zatímco všechny ostatní dobíjecí baterie se během času samovolně vybíjejí, naše baterie si díky technologii eneloop společnosti PANASONIC dokáží uchovat 70 % své hodnoty nabití po dobu až deset let.

 - Baterie s vysokým výkonem
Jednou z hlavních charakteristik baterií eneloop je vyšší hladina napětí. Řada zařízení se vypne nebo začne indikovat nízký stav nabití baterie, už když napětí poklesne pod 1,1 V. Tradiční niklmetalhydridové (Ni-MH) dobíjecí baterie ztrácejí své napětí průběžně a velmi brzy se dostávají pod tuto kritickou úroveň. Baterie eneloop naopak dokáže udržet napětí nad úrovní 1,1 V velmi dlouhou dobu.

 - Baterie vhodná pro nízké teploty
Baterie eneloop má výbornou výkonnost při teplotě 0 °C a lze ji používat i při teplotách až do -20 °C. I při nízkých teplotách až -20 °C má velmi nízkou tendenci k samovolnému vybíjení, byť provozní doba bude kratší než při pokojové teplotě.