Technologie AGM

Technologie AGM

Technologie AGM (Absorbent Glass Mat)

AGM (zkratka z angl. Absorbed Glass Mat) je typ olověného VRLA akumulátoru, ve kterém je elektrolyt (kyselina sírová o hustotě 1,3 g/cm³) nasáknut do netkané textilie ze skelného vlákna. Elektrody jsou nejčastěji podobně jako u klasického olověného akumulátoru obdélníkového tvaru, vyrábějí se ovšem i válcovité akumulátory tvarem připomínající klasické „tužkové baterie“.

Výhody

 • Levná a jednoduchá výroba
 • Vyspělá a dobře zvládnutá technologie výroby
 • Velmi nízké samovybíjení (1–3% za měsíc)
 • Schopnost dodat vysoké proudy
 • Jednoduché nabíjení - stačí zdroj konstantního napětí s omezením proudu a články mohou být připojeny libovolně dlouho.

Nevýhody

 • Špatný poměr kapacity k hmotnosti – nevhodné pro mobilní použití
 • Nesmí být skladovány ve vybitém stavu, napětí by nemělo klesnout pod 2,1V/článek

 

Technologie AGM / Start-Stop

V automobilu se systém start-stop nebo systém zastavení automaticky vypne a znovu spouští motor s vnitřním spalováním, aby se snížilo množství času, který motor tráví volnoběhem, čímž se sníží spotřeba paliva a emise.To je nejvýhodnější u vozidel, které tráví značné množství času na semaforech nebo se často zastavují v dopravní zácpě.Technologie start-stop se může stát běžnějším zařízením s přísnějšími vládními předpisy o spotřebě paliva a emisí.Tato vlastnost je přítomna v hybridních elektrických vozidlech, ale objevila se i ve vozidlech, která nemají hybridní elektrický pohon.U neelektrických vozidel jsou zisky z této technologie z hlediska spotřeby paliva typicky v rozmezí 3-10 procent, potenciálně až 12 procent.Ve Spojených státech běží volnoběh zhruba 3,9 miliardy galonů benzinu ročně.

  Proč nakupovat u nás?

  Specialista na baterie

  Kamenná prodejna

  Zboží skladem

  Nízké ceny