Nabíječka OptiMate PRO-S ,12V, 1A/ 2A/ 4A, TS170 (automatická nabíječka)

Obrázek
Optimate PRO-S 12V-1A/2A/4A automatická nabíječka. Výrobce TECMATE. Nabíječka slouží pro nabíjení olověných bezúdržbových, Super MF, VRLA i záložních akumulátorů o kapacitě 5Ah-100Ah.
4 223 Kč
3 490 Kč bez DPH
Obvykle 2-5 dní
GLS 84 kč
Česká pošta 109 Kč
Top Trans 179 Kč
Kurýr Najbert (Praha) 149 Kč
Osobní odběr Zdarma

Více o dopravě

Kód103005
PNNabíječka OptiMate PRO-S ,12V, 1A/ 2A/ 4A, TS170
VýrobceTecmate
Záruka24 měsíců
PopisTechnické parametry

Optimate PRO-S 12V-1A/2A/4A automatická nabíječka autobaterií. Výrobce TECMATE.  Nabíječka slouží pro nabíjení olověných bezúdržbových, Super MF, VRLA i záložních akumulátorů o kapacitě 5Ah-100Ah. Optimate PRO-S dokáže nejen baterii nabít, ale i oživit hluboko vybité akumulátory, otestovat stav baterie a udržovat ji trvale v nabitém stavu. Optimate PRO-S může být trvale připojen k akumulátoru. Pravidelným nabíjením minimalizujete poškození Vašeho akumulátoru sulfatací, hlavně v zimním období, kdy není baterie v provozu.

Parametry
- ochrana proti zkratu a přepólování
- LED signalizace
- profesionální provedení
- udržovací režim 
- velký výběr příslušenství
- volba nabíjecího proudu 1A, 2A nebo 4A

1. Kontrola akumulátoru a jeho oživení – Proběhne test baterie pro případ hlubokého vybití nebo sulfatace. Pokud je to nutné, OptiMate PRO automaticky spustí speciální režim vysokonapěťového oživování (22V) s velice nízkým nemněným proudem, umožňujícím do 2 hodin stabilizovat hluboce vybité akumulátory s napětím na článku kolem 2V (po tuto dobu svítí oranžová dioda)

2. Hlavní stupeň nabíjení, desulfatace – Nabíjí se konstantním proudem 0,6A do okamžiku, kdy je akumulátor plně nabit (po tuto dobu svítí žlutá dioda)

3. Stupeň ověřování – 30-ti minutové cykly nabíjení a ověřování garantují, že i velmi zanedbané akumulátory se dostanou do stádia plného nabití. Pokud by to bylo nutné systém by se automaticky vrátil ke stupni hlavního nabíjení. Tyto stupně 2 a 3 se opakují tak dlouho jak bude zapotřebí k dosažení plnohodnotného nabití akumulátoru.

4. Test retence napětí – Během 30-ti minut pausy v nabíjení, probíhá monitorování napětí akumulátoru a vyhodnocení zda je schopen udržet adekvátní stupeň nabití. Zelená kontrolka indikuje, že akumulátor prošel testem a je připraven k provozu zatímco červená kontrolka indikuje, že akumulátor neprošel testem a není schopen udržet napětí nad úrovní 12V. (Plně nabitý, nepoškozený akumulátor by si měl udržet napětí nejméně 12,5V bez podpory nabíjecího zdroje).

Pozor – pokud nabíjíte akumulátor, který je zapojen v síti stroje (nevyndali jste jej z motocyklu) a rozsvítí li se tato červená dioda – nemusí to nutně znamenat poškození akumulátoru. Nabíječka při takovémto nabíjení (v motocyklu) testuje rovněž jeho připojení do sítě kabelového svazku (která je pod stálým zapojením) a stačí aby byl někde přechodový odpor (oxidace konektorů neutažená svorkovnice) a nabíječka to vyhodnotí jako chybu (rozsvítí se červená dioda). V takovémto případě vyjměte akumulátor z motocyklu a připojte jej k nabíječce. Pokud se při opětovném nabíjení mimo motocykl rozsvítí zelená dioda, znamená to jediné: nabíječka našla závadu v kabelovém svazku stroje.

5. Údržbový / udržovací stupeň – Bez ohledu na výsledek předchozího testu napětí je použito napětí 13,6V a proud do 200mA pro podporu alarmu ve vozidle a ostatní malé odběry. Test retence napětí (stupeň 4) se opakuje každých 30 minut a střídá se s stupněm 5 tak dlouho dokud je nabíječka připojena k akumulátoru.

VýrobceTecmate
112 V
21A, 2A, 4A
32 - 100 A
4LED
5Profi
6SAE-74 - Kleštičky